Warning: Declaration of Walker_Comment2::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /home/satory/public_html/wp-content/themes/BlueMania/functions.php on line 152

Warning: Declaration of Walker_Comment2::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /home/satory/public_html/wp-content/themes/BlueMania/functions.php on line 152

Warning: Declaration of Walker_Comment2::start_el(&$output, $comment, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array, $current_object_id = 0) in /home/satory/public_html/wp-content/themes/BlueMania/functions.php on line 152

Warning: Declaration of Walker_Comment2::end_el(&$output, $comment, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array) in /home/satory/public_html/wp-content/themes/BlueMania/functions.php on line 152
Sierpień, 2009 | klimatysatory.pl

Szczególnie polecam

Instalacja wentylacyjna w domu jednorodzinnym Rola prawidłowej wentylacji jest niezmiernie ważna. Powietrze jako czynnik bezbarwny i bezwonny nie jest zauważalny do czasu, gdy wentylacja nie spełnia swojego zadania. Niedostateczna wentylacja pomieszczeń...

więcej

Czynnik chłodniczy R32 W sezonie klimatyzacyjnym 2018r. dominują klimatyzatory działające w oparciu o czynnik chłodniczy R32. W związku z wprowadzeniem regulacji prawnych przez organy Unii Europejskiej stosowany powszechnie...

więcej

Prosty sposób na niesprawną wentylację Niestety nadal w wielu przypadkach kwestia niesprawnej wentylacji jest pomijana i lekceważona. Zła jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń znacznie wpływa na pogorszenie komfortu, powoduje uczucie...

więcej

Wady i zalety systemu ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego Przeważającą część dnia, często ponad 95% spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dążymy, aby człowiek przebywający w zamkniętej przestrzeni odczuwał wrażenie komfortu. Przede wszystkim...

więcej

Antysmogowy biznes. Urządzenia oczyszczające powietrze Media non stop bombardują nas informacjami o pogarszającej się jakości powietrza. Co chwila pojawia się hasło: smog. Powstają kolejne reportaże z wypowiedziami lekarzy medycyny na temat szkodliwego...

więcej

klimatysatory.pl Rss

Dlaczego z kratek wentylacyjnych w domu wieje zimne powietrze?

Posted by ewelina | Posted in Wentylacja | Posted on 26-08-2009

13

Dlaczego z kratek wentylacyjnych w domu wieje zimne powietrze?W zeszłym tygodniu dzwonił do mnie syn znajomej. Skarżył się, że z kratek wentylacyjnych w jego domu wieje zimne powietrze. Sytuacja miała miejsce tylko w pomieszczeniach na piętrze. Pytał się, czym to jest spowodowane.
 
Myślę, że ten problem dotyczy wielu osób, dlatego skłoniło mnie to do napisania paru słów na ten temat. Najpierw zastanówmy się, dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób działa wentylacja grawitacyjna.

Jak działa wentylacja grawitacyjna?

W budynkach zawsze zachodzi wymiana powietrza przez przegrody zewnętrzne. Ten ruch powietrza powodowany jest działaniem siły wiatru i ciśnienia grawitacyjnego wywołanego różnicą gęstości powietrza wewnątrz i na zewnątrz budynku. Gęstość zależy z kolei od temperatury.

Instalacja klimakonwektorów współpracująca z pompą ciepła

Posted by ewelina | Posted in Klimatyzacja w domu, Pompy ciepła | Posted on 23-08-2009

0

Od około dwóch lat na naszym rynku możemy spotkać się z pompami ciepła typu powietrze-woda. Coraz częściej wykorzystywane są one w domkach jednorodzinnych. Zimą ogrzewasz, a latem za pomocą tej samej instalacji możesz chłodzić swój dom.

Zatem pompa ciepła jest odpowiednikiem kotła instalacji c.o. A co jest odpowiednikiem kaloryferów? Jak wykonać taką instalację?

Z jakich rur wykonać instalację?

Instalację dla klimakonwektorów możesz wykonać z rur miedzianych, PP lub  stalowych czarnych ze szwem o sprawdzonej szczelności i wytrzymałości. Bardziej dociekliwi mogą znaleźć rury stalowe w normie PN-80/H80219. Rury te należy łączyć przez spawanie. Średnicę gałązek przyłączeniowych przyjmij taką samą, jaką mają przyłącza klimakonwektorów. Instalację musisz przygotować pod wcześniej wybrane modele urządzeń tak, aby średnica przyłącza była równa średnicy gałązki. Średnice podłączeń do klimakonwektrów znajdziesz w katalogach technicznych producentów tych urządzeń.

System klimatyzacyjny multisplit z odzyskiem ciepła

Posted by ewelina | Posted in Nowości, Układy multisplit | Posted on 20-08-2009

1

System z odzyskiem ciepła znajduje zastosowanie w hotelachNiedawno przeglądałam oferty różnych firm klimatyzacyjnych. Zauważałam, że tylko trzech producentów posiada układy klimatyzacyjne multisplit z odzyskiem ciepła. Jest to najnowszy rodzaj systemów, który umożliwia jednoczesne grzanie i chłodzenie z jednej jednostki zewnętrzne.

Na czym polega?

W obrębie jednego układu niektóre jednostki wewnętrzne mogą pracować w trybie chłodzenia, a inne równocześnie w trybie grzania. Taki system zapewnia indywidualne strefowanie w pomieszczeniu zgodnie z wymaganiami użytkownika. Dla jednoczesnego grzania/chłodzenia wykorzystywane jest ciepło odpadowe z innych jednostek wewnętrznych. Nadwyżka ciepła z procesu chłodzenia zostaje wykorzystana w pomieszczeniach, które wymagają grzania. W ten sposób uzyskujemy oszczędności na energii w porównaniu z systemami tradycyjnymi.

Układy klimatyzacyjne typu Multisplit

Posted by ewelina | Posted in Układy multisplit | Posted on 16-08-2009

0

Przeglądając oferty różnych firm klimatyzacyjnych, na pewno zauważyłeś, że mają one w swoim asortymencie zarówno układy split, jak i multisplit. Z układami Split możesz spotkać się zdecydowanie częściej, więc dziś zajmiemy się układami multi.

Są one bardziej zaawansowaną wersją klimatyzatorów typu Split. W tym przypadku z jedną jednostką zewnętrzną współpracuje kilka, kilkanaście, a w większych układach nawet kilkadziesiąt jednostek wewnętrznych.

Czy źle dobrana klimatyzacja może szkodzić?

Posted by ewelina | Posted in Zdrowie | Posted on 13-08-2009

3

Pieczenie oczuNajnowocześniejsze obiekty (typu biurowce, centra handlowe, hotele itp.), w których coraz częściej i dłużej przebywamy, na ogół budowane są już z urządzeniami klimatyzacyjnymi połączonymi z konstrukcją budynku.

Niekwestionowaną korzyścią takich układów jest zapewnienie wymaganej, stałej temperatury w pomieszczeniach przez cały rok. Z drugiej strony równocześnie następuje proces osuszania powietrza. Gdy wilgotność spada poniżej zalecanych norm, wpływa to niekorzystnie na nasze samopoczucie i mikroklimat lokalu. Zatem, aby klimatyzacja nie zaszkodziła Twojemu zdrowiu, musi być ona nie tylko umiejętnie zaprojektowana, ale też użytkowana. Pomimo wielkiego postępu technicznego w budownictwie, często możesz zaobserowac błędy i uchybienia. Wynikają one z niedostatecznej znajomości zjawisk fizycznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na zagadnienia regulacji parametrów mikroklimatu.

Sposób na parujące szyby w samochodzie

Posted by ewelina | Posted in Moto | Posted on 09-08-2009

1

Sposób na parujące szyby w samochodzieTemat na dzisiejszy post nasunął mi się całkiem przypadkiem. Ostatnio widziałam się ze znajomym w ciepły, ale deszczowy dzień. Stojąc pod parasolem, obserwowaliśmy przejeżdżające samochody. Byłam niezmiernie zaskoczona, gdy zauważyłam, że mój kolega nie zna sposobu na szybkie odparownie szyb w samochodzie.

Parowanie, czyli osadzanie się wody na powierzchni szyb jest zmorą niejednego kierowcy. Zaparowane szyby w dużym stopniu ograniczają widoczność, mogą przyczynić się nawet do spowodowania wypadku. Na pewno znacznie zmniejszają bezpieczeństwo jazdy. Jest sposób, aby szybko wyeliminować to zjawisko.

Jak działa pompa ciepła?

Posted by ewelina | Posted in Pompy ciepła | Posted on 06-08-2009

2

Pompa ciepła przekształca energię słoneczną zgromadzoną w powietrzu do ogrzania domu. W pompie ciepła krąży czynnik chłodniczy, który podlega przemianom termodynamicznym z postaci ciekłej w gazową i przekazuje tym samym energię z dolnego źródła (powietrza) do górnego (c.o., zasobnik c.w.u.). Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii. Pompy ciepła wykorzystują ciepło niskotemperaturowe (o niskiej energii) (w praktyce 0°C – 60°C), trudne do innego praktycznego wykorzystania.

Wady i zalety wentylacji mechanicznej w domku jednorodzinnym

Posted by ewelina | Posted in Wentylacja | Posted on 02-08-2009

6

Wady i zalety wentylacji mechanicznej w domu jednorodzinnymOstatnimi czasy ciągle poprawiają się właściwości materiałów izolacyjnych, szczelność okien i drzwi. Firmy prześcigają się w uzyskiwaniu coraz lepszych współczynników dla swoich produktów. W efekcie nasze domy potrzebują mniej energii na ich ogrzanie. Równocześnie stają się coraz bardziej szczelne. Występuje wówczas problem z dostarczeniem świeżego powietrza. Otwieranie okien w Twoim domu już nie wystarcza. Zastanów się nad instalacją wentylacji mechanicznej.

Spróbowałam przedstawić Tobie czynniki, które przemawiają na korzyść i niekorzyść takiego rozwiązania. Wypunktowałam je poniżej.